Obsah

Konference Ostrovy života

19.-20. listopadu 2018

Brno, hotel Holiday Inn

Co vás čeká?

 • 15 přednášek ve dvou dnech
 • ukázky praktických řešení – systémů zadržování srážkových vod, recyklace tzv. šedé vody, ostrovní systémy FVE, zelené střechy aj.
 • setkání s odborníky, možnost diskuse a konzultace
 • konferenční sborník a další vzdělávací materiály
 • společenský večer vč. slavnostního rautu a doprovodného programu
 • Chci se zúčastnit

  Bezplatné semináře JTDJ

  Kontakt

  Pro náš dům, z.s.

  Veveří 102

  616 00 Brno

  www.pronasdum.cz

  www.ospronasdum.cz

  Odběr zpravodaje

  Dotace na zelené střechy i fotovoltaické panely

  Jak bylo už napsáno v předchozích článcích, zelené střechy přispívají k tepelnému komfortu uvnitř domů, zlepšují klima měst, zadržují srážkovou vodu i prachové částice a prodlužují životnost střechy. Spolu s kvalitním zateplením přispívají k realizaci energeticky úsporného domu. Výhod je tedy celá řada a my vám teď ještě přidáme další.  Dotační program Nová zelená úsporám vám na realizaci přidá finance, a to nejenom na zelenou střechu, ale třeba i na fotovoltaické panely, o kterých také píšeme ve zpravodaji.

  Dotace je možné kombinovat

  Žadatelé o dotace mohou vhodně kombinovat více úsporných opatření. Například mohou instalovat solární systém pro ohřev vody a vytápění, instalovat malou domácí fotovoltaickou elektrárnu, využívat teplo z odpadní vody nebo realizovat zelenou střechu. Na realizaci zelených střech je možné čerpat až 500 Kč na m2.

  Díky těmto úsporným systémů budete bydlet úsporněji a výrazně vám klesnou náklady za provoz domů. Úplnou novinkou je pak možnost získat dotaci 150 tisíc korun na kombinaci fotovoltaického systému s tepelným čerpadlem. Tato kombinace poskytuje ještě větší přínos jak z hlediska životního prostředí a provozních nákladů tak z hlediska návratnosti vložených finančních prostředků.

  Vyřízení dotace je nyní jednodušší a hlavně pohodlnější

  Žadatelé mohou zasílat jak žádost tak veškeré související dokumenty ke zpracování přes internet. Dotaci je tak možné vyřídit kompletně z pohodlí domova bez nutnosti posílat dokumenty poštou či chodit na pobočku Fondu životního prostředí, jak tomu bylo doposud. Je tedy zcela na žadateli, pro jakou variantu se rozhodne. Samozřejmě všem žadatelům, kteří potřebují osobní konzultaci či nemají přístup k internetu, jsou stále k dispozici k podání i vyřízení dotace naši odborníci na všech 13 krajských pracovištích SFŽP.

  Zrychlit cestu k dotaci mají zájemcům i další nová opatření. V červenci SFŽP spustil nové, přehlednější webové stránky programu a vylepšenou on-line kalkulačku s pokročilými funkcemi pro výpočet dotace, nyní ruší některé dosud povinné dokumenty k doložení dotace, jako výpis z katastru nemovitostí či potvrzení o právní subjektivitě.

   

  Autorka: Pavla Pilchová, Pro náš dům, z.s.

  Zdroj: www.novazelenausporam.cz